Fotowoltaika to system, który wykorzystuje promieniowanie słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej.
Promienie słoneczne padające na ogniwa fotowoltaiczne sprawiają, że w modułach wytwarzany jest prąd stały, który następnie przetwarzany jest w prąd zmienny.
W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą:
Promienie słoneczne padając na panele fotowoltaiczne inicjują tzw. efekt fotowoltaiczny, czyli powstawanie siły elektromotorycznej w półprzewodniku. W ogniwach fotowoltaicznych dochodzi do zamiany energii słonecznej na prąd stały. Następnie prąd stały ulega przekształceniu w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci. Proces ten zachodzi w inwerterze solarnym (falowniku). Energia przekształcona przez inwerter jest gotowa do wykorzystania w domu.
Technologia ogniw typu PERC określa konstrukcję ogniwa słonecznego,
która różni się od budowy standardowego ogniwa.
Ogniwo typu PERC posiada dodatkową warstwę dielektryka, dzięki której zwiększona jest efektywność ogniwa, odbijającego każde światło docierające do dolnej warstwy płytki bez wygenerowania elektronu z powrotem w głąb ogniwa. Poprzez to odbicie, fotony mają drugą szansę na wytworzenie prądu.
Technologia PERC pozwala zatem na ulepszenie procesu wychwytywania promieniowania słonecznego i zoptymalizowanie gromadzenia elektronów.
Panele fotowoltaiczne FULL BLACK to panele monokrystaliczne z czarnym tłem, przez co pozbawione białych kropek. Wpływa to korzystnie na wygląd, jednak niekorzystnie na wydajność, bo czarne powierzchnie mocniej się nagrzewają, a panele słoneczne nie lubią wysokiej temperatury.
Konsekwencją wykorzystywania ogniw monokrystalicznych wysokiej klasy jest wyższa cena modułów full black. Panele te są droższe, a nie oferują lepszych parametrów elektrycznych.
LID to Light Induced Degradation czyli zjawisko szybkiej, lecz krótkotrwałej degradacji pod wpływem padającego na ogniwo promieniowania słonecznego. Zjawisko spowodowane jest zanieczyszczeniem krzemu atomami tlenu, który wiąże wprowadzony do płytek krzemowych bor.
LID low – wolny od efektu utraty mocy pod wpływem światła dzięki zastosowaniu ogniw krzemowych typu-p.
Profesjonalne doradztwo – wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie
Kompleksowa dostawa i montaż w dogodnym dla Ciebie terminie
Pomoc w uzyskaniu dofinansowania
Wsparcie techniczne i obsługa posprzedażowa
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza a my przygotujemy kompleksową ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.
Wspólnie przeanalizujemy Twoje priorytety i oczekiwania, a następnie zaproponujemy najbardziej optymalne rozwiązanie. Oferujemy kompleksową usługę dostawy, montażu i uruchomienia instalacji fotowoltaicznej.
Służymy pomocą i wsparciem podczas całego procesu sprzedażowego, także po zakończeniu transakcji.
Własna instalacja fotowoltaiczna to gwarancja stałego dostępu do energii elektrycznej, niezależność od rosnących cen energii na rynku oraz ważny krok w stronę ekologii.
Jakie korzyści ekonomiczne płyną z montażu instalacji fotowoltaicznej?
Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko niezależność od cen energii elektrycznej na rynku i niezależność od przerw w dostawie energii, ale także inwestycja na przyszłość. Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej podnosisz wartość nieruchomości oraz zapewniasz sobie możliwość korzystania z alternatywnych rozwiązań energetycznych i grzewczych.
Energia wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną może być zużywana na bieżącą pracę urządzeń lub magazynowana na wypadek przerwy w dostawie energii. Innym rozwiązaniem jest podłączenie instalacji PV do pompy ciepła, a więc wykorzystanie energii do ogrzewania budynku i C.W.U.
Istnieje wiele możliwości optymalizacji zużycia i zarządzania energią w budynkach, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – Skontaktuj się z nami!
Celem programu jest dofinansowanie inwestycji polegających na budowie mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kWp, które zostaną wykorzystane do produkcji energii elektrycznej do zasilania urządzeń w domach inwestorów.